✔ 3 in 1 product: impregnering, grondlak, voor- en aflak
✔ Beschermt tegen vocht
✔ Snelle droging
✔ Vochtregulerend
Lees meer.
Remmers Aqua HSL-35/m Houtbeits 3-in-1 is een snel drogende, watergedragen lazuur voor de echte professional. De beits kent een snelle droging, twee lagen aanbrengen binnen één dag is geen enkel probleem. Remmers Aqua HSL-35/m Houtbeits 3-in-1 is te gebruiken als grondlaag en als voor- en aflak, wat het een éénpotsysteem maakt. Door het gebruik te maken van Remmers Aqua HSL-35 / m Houtbeits 3-in-1 wordt het risico op blauwschimmel en rot aanzienlijk verminderd, omdat het een effectieve bescherming biedt tegen weersinvloeden en vocht. Dit wordt ook wel constructieve houtbescherming en vochtbescherming genoemd. Zo blijft het hout langdurig beschermd en gaat het niet snel achteruit door weersomstandigheden. Doordat Remmers Aqua HSL-35 / m Houtbeits 3-in-1 een verhoogd vaste stofgehalte heeft, biedt de beits extra bescherming tegen wespenaantasting.Â
Remmers Aqua HSL-35 / m Houtbeits 3-in-1 is een professionele lazuur voor hout buiten dat niet in contact staat met de grond. Remmers Aqua HSL-35 / m Houtbeits dienst als grondlaag, voor- en aflak en wordt veelal gebruikt bij maathoudende houten bouwdelen (alleen als grondering) bij bijvoorbeeld kozijnen en deuren, beperkt maathoudende houten bouwelementen als gevelbetimmeringen, tuinhuisjes, en rolluiken. Ook bij niet maathoudende houten bouwwerken is Aqua HSL-35 Houtbeits van Remmers een veelgebruikt product, denk hierbij aan een schutting, hekwerk en carports. Let op! Remmers Aqua HSL-35 / m Houtbeits 3-in-1 is niet geschikt voor vloeren!
Alvorens u kunt beginnen met het beitsen is het van groot belang om de conditie van het hout op te nemen. Gebruik hiervoor een houtconditiemeter. Het vochtgehalte van maathoudende houten bouwdelen dienen tussen de 11 en 15% te liggen. Beperkt en niet maathoudende houten bouwdelen mogen maximaal een houtvochtigheid van 18% hebben. Als de vochtgehalte van het hout juist is, kunt u beginnen met het verwijderen van oude verflagen, schorst, barst en vuil. Verwijder tevens eventuele open harsplekken of knoesten. Om een betere opname te verkrijgen kunt u gladde of geschaafde houtoppervlakken voor behandeling schuren en stofvrij maken. U kunt dit eenvoudig doen met behulp van Siasponge Flex en een schildersstoffer.Â
Open nu het blik Remmers HK Lazuur en roer de houtbeschermingsbeits goed door met roerstokjes, ook gedurende de verwerking of na werkonderbreking. Voor het verwerken van de beits kunt u een acrylkwast of een blokkwast gebruiken. Gespecialiseerde bedrijven adviseren we om alleen te spuiten in gesloten systemen. Na het gelijkmatig aanbrengen van de eerste laag kan de tweede laag na enkele uren worden aangebracht. Houd ongeveer een laagdikte van 200ml per m² per laag aan. We adviseren om minimaal 2 lagen Remmers Aqua HSL-35/m Houtbeits 3-im-1 aan te brengen. De materiaal-, omgevings-, en ondergrondtemperatuur dient minimaal 10°C en maximaal 25°C te zijn. Test vooraf de verdraagzaamheid, hechting en kleur op de ondergrond door een proefvlak op te zetten. Indien nodig kunt u de beits met maximaal 5% water verdunnen.
Bindmiddel | Acrylaat/alkyd-systeem |
Dichtheid (20°C) | Ca. 1,03 g/cm³ |
Uitlooptijd sec (20° C, DIN 4) | Ca. 21 |
Geur | Mild, na droging reukloos |
Glansgraad | Mat |
Droogtijd | Stofdroog na ca. 1 uur |
 | Overschilderbaar na ca. 2-3 uur. |
Na het gebruiken van de verf goed stevig het deksel terugplaatsen op het blik. De verf dient ten alle tijden koel en vorstvrij bewaard te worden om de kwaliteit van de verf te waarborgen. Na de eerste keer openen van het blik is het restant van de verf beperkt houdbaar tot maximaal 12 maanden, afhankelijk van hoe de verf bewaard wordt.